Aktualności

Smaczna i zdrowa kuchnia włoska


Smaczna i zdrowa kuchnia włoska

Włochy kojarzą się nam z błękitnym niebem, gorącym słońcem, uśmiechniętymi ludźmi i oryginalną kuchnią. Na świecie popularne stały się tak typowe włoskie potrawy jak : pasty ze smakowitymi sosami, chrupiąca pizza i cudowne desery. Wszystko to jest niesamowicie pyszne, ale czy zdrowe?

Zalety włoskich specjałów

Kuchnia włoska ma wielu wielbicieli. Charakterystyczne produkty, z których korzysta, to aromatyczne zioła, sezonowe warzywa, ryby, owoce morza i sery. Warto wspomnieć, że te pełnowartościowe składniki potraw zawierają wiele witamin i minerałów, a ryby i oliwa z oliwek są bogate w kwasy omega 3 .Posiłki gotuje się od podstaw, są zdrowe, proste i wyraziste w smaku. Choć pizza jest tak popularna jak hamburgery, pod względem korzyści dla zdrowia zdecydowanie przewyższa np. amerykańskie przysmaki. Tradycyjną włoską pizzę wyrabia się ręcznie ze znakomitej mąki, a dodatki, którymi jest dekorowana, są świeże i najlepszej jakości. Podaje się ją ze wspaniałą oliwą z oliwek i przyprawami, takimi jak np. oregano, tymianek i bazylia.

Włoski styl jedzenia

Dziś wszyscy się spieszą i wykonują wiele czynności niemal w biegu. Na posiłki nie ma czasu, dlatego je się byle co i byle jak. Niestety, nie jest to obojętne dla zdrowia. Gotowe produkty z supermarketu, które spożywa się w wielkich ilościach, są pełne konserwantów, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Dobrze, że są jednak ludzie, którzy preferują inny styl jedzenia. Tradycyjna, włoska rodzina spotyka się wspólnie na przynajmniej jednym posiłku w ciągu dnia, zazwyczaj jest to obfita kolacja. Wszyscy cieszą się swoim towarzystwem i delektują zdrowymi potrawami. To czas na miłe pogawędki i wymianę informacji. Nikt się nie spieszy, można czerpać radość z cudownych smaków i przyjemnej rozmowy.

Odwiedź włoską restaurację

Jeśli tęsknisz za gościnną atmosferą i pysznym jedzeniem, wpadnij z rodziną do Starego Metropolis. Przywita Cię tu miła obsługa i skosztujesz znakomitych, włoskich specjałów. Przygotowywane są według tradycyjnych receptur ze świeżych składników. Wszystkie makarony wyrabiane są codziennie na świeżo, dlatego są tak niesamowicie dobre! Pizza jest zawsze aromatyczna i chrupiące, to przysmak ulubiony przez dzieci i młodzież. Lekkie sałatki to fantastyczna propozycja dla pań dbających o linię.

Warto wspomnieć również, że zadowoleni będą także wielbiciele polskiej kuchni. Tradycyjna, duszona karkówka z kluskami śląskimi, rosół z kurczaka, policzki wołowe czy grillowany filet z kurczaka to sprawdzone i bardzo smakowite, polskie dania!

Zdrowe jedzenie i kuchnia włoska
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675