Aktualności

Stary Toruń fascynuje od wieków


Stary Toruń fascynuje od wieków

Gród Kopernika przyciąga każdego roku wielką liczbę turystów z całego świata. Na wakacje 2018 przyjedzie ich tu wielu, a mają co podziwiać! Średniowieczne kościoły, kunsztownie zdobione kamienice, ruiny zamku krzyżackiego — z każdego zakątka wyłania się jakaś tajemnicza historia. Wszyscy w Polsce pamiętają, że Toruń słynie ze smacznych pierników, ale nie każdy wie, że można tu skosztować najlepszej kuchni włoskiej!

Jak zaplanować wakacje ?

Zanim pojedziemy na urlop, warto zastanowić się, co tak naprawdę nas interesuje. Nie wszyscy lubią leżeć plackiem na plaży. Są osoby, które preferują poznawanie fascynujących miejsc i zdobywanie wiedzy w przyjemny sposób. Wyprawa w góry i relaks na Mazurach to wspaniałe opcje, ale może przyda się też odwiedzić jedno z najciekawszych miast Polski?

Toruń został założony w 1231 r. przez zakon krzyżacki. Miasto, położone się na styku szlaków handlowych między zachodnią i wschodnią Europą, szybko rozwinęło się pod względem gospodarczym. Toruń bardzo liczył się politycznie w dawnej Polsce, dziś nie ma już tak znaczącej pozycji w naszym kraju, natomiast nadal pozostaje  miejscem wydarzeń kulturalnych o znaczeniu światowym. Trzeba również w tym miejscu powiedzieć o unikatowym pięknie toruńskiego, średniowiecznego zespołu miejskiego, który został wpisany w 1997 roku na prestiżową listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat bogatej historii Grodu Kopernika, koniecznie odwiedź Muzeum Historii Torunia. To nowoczesna, interaktywna placówka. Na czterech piętrach budynku znajdują się ekspozycje ukazujące dzieje miasta od okresu średniowiecza, poprzez nowożytność, czasy wojny, okupację, aż po współczesność. Dla zwiedzających przygotowano również opracowany w technice 3D  film „Księga Toruń”. Super wrażenia są gwarantowane!

Co zobaczyć w Toruniu?

Spacer po Toruniu najlepiej zacząć od pomnika Mikołaja Kopernika. Stąd wszędzie jest blisko, w ciągu paru minut dojdziemy na bulwar wiślany, dotrzemy do ruin zamku krzyżackiego albo do gotyckiego kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny. W pobliżu znajduje się także świetna restauracja Toruń – Stare Metropolis.

Miłośnicy słodkości powinni koniecznie odwiedzić Żywe Muzeum Piernika, gdzie mogą własnoręcznie przygotować słodkie upominki dla bliskich. Toruń to miejsce urodzenia najsławniejszego astronoma świata, dlatego nie mogło zabraknąć tu Planetarium. W jego wnętrzu odbywają się fantastyczne projekcje i pokazy astronomiczne, przybliżające odległe planety i galaktyki.

Pyszne jedzenie w Toruniu

Każdy, kto był kiedyś w Grodzie Mikołaja Kopernika wie, że miasto jest pełne smakowitych aromatów. To nie tylko zasługa pieczonych tu pierników. W Toruniu pachnie najlepszą kuchnią włoską! Po długim zwiedzaniu przychodzi wielka ochota na dobry obiad. Stare Metropolis to restauracja Toruń, która na zawsze zapisze się miło w Twojej pamięci! Zjesz tu wyrabiany ręcznie makaron i przepyszną włoską pizzę. Skosztujesz gorącego rosołu z kawałkami kurczaka i innych, typowych dań kuchni włoskiej i polskiej. W ciepłym sezonie możesz usiąść w miłym ogródku Starego Metropolis. Spotka Cię tu profesjonalna i grzeczna obsługa.

 Czy wciąż zastanawiasz się jak zaplanować wakacje? Przyjedź do pięknego Torunia!

 

Pizza z rukolą z pieca opalanego drewnem
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675