Aktualności

Unikalne włoskie smaki- spróbuj ich w Starym Metropolis!


Genialna w swej prostocie kuchnia włoska jest jedną z najbardziej  znanych w Europie. Również w prawie każdym zakątku świata możemy się natknąć na włoską restaurację, bo ludzie kochają smaki Italii! Aromatyczne spaghetti carbonara, pizza margherita czy smakowite ravioli, to niezwykle popularne dania wśród Włochów, skosztuj ich i Ty!

Włoskie Dolce Vita polega na cieszeniu się urokami życia, takimi jak np. dobre jedzenie, wspaniała pogoda i przebywanie w gronie przyjaciół i bliskich. Choć w Polsce nie mamy tak wiele słońca, jak np. w pięknym Neapolu, to jednak tak jak Włosi doceniamy życie rodzinne, lubimy smacznie zjeść i ważne są dla nas tradycyjne wartości. Stare Metropolis  to restauracja Toruń, w której panuje gościnna i wesoła atmosfera. Warto wiedzieć, że serwuje się tu najpopularniejsze specjały włoskie, przygotowane według oryginalnych receptur.

Tajemnice wspaniałego smaku

Istotą uwielbianej powszechnie kuchni włoskiej jest umiar i szlachetna prostota. Podstawą włoskich dań jest oliwa, świeże produkty i przyprawy, takie jak: oregano, tymianek, bazylia, pieprz, estragon i rozmaryn. Filarem doskonałego smaku są także dojrzewające w gorącym słońcu, pyszne pomidory.

Nie wszyscy wiedzą, że z oryginalną włoską pizzą nie za wiele wspólnego ma grube ciasto, przypadkowo dobrane warzywa i udziwnione dodatki. Kanony włoskiej tradycji kulinarnej są stałe i nie podlegają zmianom według dowolnych gustów smakowych. Oryginalna włoska pizza powinna np. zawierać nie więcej niż pięć składników, przykrytych mozarellą. Ciasto pieczone jest zawsze w piecu opalanym drewnem- dokładnie tak jak w restauracji Toruń Stare Metropolis!

Wyjątkowe makarony

Każde dziecko wie, że Włosi uwielbiają makaron i nie mogliby bez niego żyć. Włoska pasta jest zawsze znakomitej jakości, a najlepiej smakuje przygotowana ręcznie (taki makaron serwowany jest w Starym Metropolis).Włosi nie dodają wiele sosu, oryginalne przepisy mówią, że sos nie może ściekać na dno talerza, gdyż jest jedynie dodatkiem. Makaron ma być ugotowany al dente i nie należy go hartować, dzięki temu lepiej połączy się z sosem. Warto wspomnieć, że we Włoszech rozróżnia się około 300 rodzajów różnych past.

Jeżeli masz ochotę na kulinarną podróż do Włoch, przyjdź do Starego Metropolis i poczuj jego wyjątkową atmosferę. Gdy pogoda dopisuje, smacznym posiłkiem można się delektować na zewnątrz- w miłym ogródku tej restauracji Toruń. Możesz mieć pewność, że kucharze dokładają wszelkich starań, by włoskie dania były zawsze pyszne!

W Starym Metropolis czas mija wesoło i zbyt szybko, ale zawsze można tu wracać!

Unikalne włoskie smaki
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675