Aktualności

Dlaczego kochamy włoską kuchnię?


Rodzinne biesiadowanie przy suto zastawionych stołach należy do tradycji polskiej. Lubimy dobre jedzenie w dużych ilościach, zupełnie tak jak Włosi. Współcześnie, gdy świat stał się jedną wielką wioską internetową, mamy duży dostęp do informacji, a także do specjałów charakterystycznych dla różnych krajów. W Polsce bardzo popularna stała się kuchnia włoska!

Włochy to bardzo piękny i słoneczny kraj. Nie wszyscy mieli to szczęście być tam na wakacjach, ale każdy może spróbować dań stamtąd się wywodzących. Nie brak nam w polskich miastach włoskich restauracji, gdzie atmosfera jest przyjazna i serdeczna, i gdzie gotuje się według oryginalnych receptur. Przepyszne risotta, pizza wypiekana w piecach opalanych drewnem i ręcznie wyrabiane makarony to sztandarowe dania kuchni włoskiej. Ich sekret kryje się w doskonałych surowcach, aromatycznych ziołach i przyprawach, oraz w pierwszorzędnej oliwie. Wbrew pozorom potrawy włoskie nie przyrządza się długo, są proste, a jednocześnie genialne w smaku.

Coraz częściej chodzimy do restauracji

Jeszcze kilka dekad temu wyjście do restauracji było przywilejem jedynie bardzo zamożnych osób i nie stanowiło powszechnej praktyki wśród społeczeństwa polskiego. Obecnie obserwuje się narastający trend korzystania z usług lokali gastronomicznych, a wiąże się to ze wzrostem zamożności Polaków. Bardzo popularna stała się w naszym kraju pizza i dzisiaj np. młodzież nie wyobraża sobie, żeby co jakiś czas nie pójść z gronem znajomych na swoje ulubione jedzenie gdzieś do miasta.

Wiele z potraw włoskich trafiło na stałe do menu polskich obiadów. Można bardzo łatwo przygotować spaghetti bolognese czy carbonara, niektórzy też np. chwalą się umiejętnością przygotowania domowej pizzy. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie każdy przepis z Internetu odzwierciedla klasyczny włoski smak.

Oryginalne receptury w Starym Metropolis w Toruniu

Letnie wieczory w Toruniu są pełne atrakcji. W mieście urządzane są plenerowe koncerty i festiwale, na które przyjeżdżają turyści z całego świata. Gród Kopernika tętni bogatym życiem kulturalnym, nie można narzekać na brak fascynujących wydarzeń, w których można najczęściej bezpłatnie uczestniczyć. Dzień pełen wrażeń może wieńczyć wizyta w świetnej restauracji Toruń.

Jeśli zastanawiasz się gdzie zaprosić przyjaciół na wieczorne biesiadowanie, to nie namyślaj się długo i wybierz Stare Metropolis! Obsługa jest tu szybka i profesjonalna. Miłe, młode kelnerki w mig odgadują życzenia gości i wszyscy są zadowoleni! Ręcznie wyrabiany makaron z aromatycznym sosem, przygotowany według włoskiej receptury to kwintesencja smaku słonecznej Italii. Przyjdź i zobacz, jak smakuje jedzenie we Włoszech!

Dlaczego kochamy włoską kuchnię?
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675