Aktualności

Włoskie przysmaki w Toruniu


Wszyscy wiedzą, że Polacy uwielbiają Amerykanów, jednak dużą sympatią darzymy także inne nacje. Wiele nas łączy z Włochami, tak samo, jak oni gustujemy w dobrym jedzeniu i biesiadowaniu, jesteśmy rodzinni i mamy upodobanie do wspólnego śpiewu. Stare włoskie przeboje cieszą się u nas od lat niesłabnącą popularnością. Nikogo nie dziwi też, gdy gospodyni domu w Polsce podaje na obiad typowe włoskie specjały.

Jak jedzą Włosi?

Do klasycznej włoskiej kolacji zasiada zwykle od kilku do kilkunastu osób, w bardzo późnej jak dla nas Polaków porze na posiłek- około 22. Warto wspomnieć, że w tym czasie właśnie notuje się największy ruch we włoskich restauracjach. Gośćmi tam  nie są jedynie osoby młode, ale całe, wielopokoleniowe rodziny. Włosi uwielbiają dużo jeść. Pierwszym posiłkiem jest zupa lub pasta (makaron z sosem), dopiero potem przychodzi kolej na  danie główne- ryby, mięso i drób z przystawkami w postaci sałatek. Po nich następuje czas na słodki deser, np. lody czy ciasto tiramisu. Podczas posiłków Włosi żywo rozmawiają i śmieją się, w skrócie mówiąc-  prowadzą intensywne życie rodzinne. Mimo późnej pory biesiadom towarzyszą dzieci, nawet te zupełnie małe.

Naśladuj to, co dobre, przyjdź do Starego Metropolis

Polacy lubią przebywać w gronie rodzinnym, świętować uroczyście urodziny, imieniny, lub kolejne rocznice ślubu. Takie spotkania są miłe, jednak w dużym stopniu obciążają gospodarzy, którzy muszą zorganizować  całą stronę roboczą tego wydarzenia. Warto zastanowić się nad tym , czy nie lepiej jest świętować na luzie, w miłym lokalu gastronomicznym, gdzie zostaniemy szybko i profesjonalnie obsłużeni.

Kucharze Starego Metropolis znają się na swoim fachu i przygotują dla Was dania kuchni włoskiej, które zachwycają smakiem. Na początek można spróbować czegoś lekkiego, co zaostrzy apetyt. „Bruschetta z szynką dojrzewającą, podana z pysznym serem mozzaralla”, to znakomity wybór. Dla pań, które dbają o linię, poleca się lekkie posiłki – np. „Sałatkę z gruszką i szpinakiem, rukolą, serem Gorgonzolla, słonecznikiem prażonym i suszonymi pomidorami”. Dla smakoszy gustujących w makaronie w nieco innym, niż tradycyjne wydaniu, wspaniałym odkryciem będzie  np. „Pasta al forno”. Wszystkie makarony  zapiekane są tradycyjną metodą,  w piecu opalanym drewnem.

Oprócz lekkich dań w tej restauracji Toruń serwuje się specjały, które nasycą naprawdę wielkie apetyty. „Polędwica z grilla z sosem kurkowym, podawana z młodymi ziemniakami  i warzywami sezonowymi”, albo „ Żeberka w sosie miodowo-musztardowym podawane z młodymi ziemniakami  i warzywami” zadowolą i nasycą nawet najbardziej głodnego Klienta.

Poza wszystkimi doznaniami smakowymi, których możemy doświadczyć w „Starym Metropolis”, trzeba dodać także, że w tym lokalu gastronomicznym jest bardzo miła i gościnna atmosfera. Czas upływa tu wesoło i szybko, dlatego przyjdź tu i Ty!

Restauracja w Toruniu - Włoskie przysmaki
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675