Aktualności

Włoska kuchnia w Toruniu — to uwielbiam!


Czy pamiętasz smaki, które przywołują na myśl niezapomniane wakacje, ekscytującą podróż? Smaki, które towarzyszą nam też w snach. Smaki, które zapadają tak głęboko w pamięć, że pamiętasz o nich do końca życia? Stare Metropolis to restauracja Toruń, która kojarzy się wspaniale!

Lubimy wspominać miłe zdarzenia. A jeśli wracamy myślami do minionego czasu, to także do miejsc, gdzie przeżyliśmy cudowne chwile. Kochamy to, co lokalne, tradycyjne i świeże . Jedną z ulubionych kuchni Polaków, oprócz naszej rodzimej, jest kuchnia włoska. Na pytanie o ulubione danie , odpowiadamy :pizza, schabowy z ziemniakami i kapustą zasmażaną, ale także — makaron riavioli lub deser tiramisu.

Gościnna restauracja w Toruniu

Uwielbiamy takie restauracje toruń, w których się dobrze czujemy. Są te miejsca , gdzie jest gościnna atmosfera — taka jak w domu. Stare Metropolis to piękne , klimatyczne, urządzone z gustem wnętrza i kulturalna oraz empatyczna obsługa. To wszystko jest ważne, a ten zapach! Tego się nie zapomina! Zapach prawdziwej włoskiej pizzy, który wydobywa się z prawdziwego kamiennego pieca ,opalanego bukowym drewnem.

To właśnie w naszej restauracji Toruń możesz to wszystko poczuć i doświadczyć na własnej skórze. Przyjdź, przekonaj się ! Jeśli Twoim ulubionym daniem, które mógłbyś jeść o każdej porze dnia i nocy jest pizza, to nasza restauracja Toruń jest stworzona z myślą o Tobie. Tutaj zasmakujesz prawdziwych Włoch! Gdzie, jak nie u nas ,poznasz najróżniejsze odmiany tego włoskiego specjału. A wybór jest szeroki. Do wyrobu naszych pizz używamy lokalnych włoskich produktów, specjalnie sprowadzanych. Należą do nich wyśmienite czarne i zielone oliwki, oczywiście oliwa extra virgin, czyli z pierwszego tłoczenia oraz najlepszej jakości mąka pełnoziarnista.

Wiadome jest, że włoska kuchnia nieodłącznie związana i kojarzona jest z przyprawami, takimi jak bazylia, tymianek, oregano, czosnek, cebula. Nieodłącznym składnikiem pizzy jest ser. Oryginalność naszej pizzy m.in. polega na tym, że używamy do niej wyłącznie sera mozzarella. Ów ser gwarantuje niepowtarzalny smak i z nim komponują się wyśmienicie włoskie zioła i pomidory. W naszej ofercie mamy 18 rodzajów pizz, mi.in. Pizza Salami Picante. Ten specjał ma w składzie: sos pomidorowy, ser mozarella, włoskie salami picante, oliwki, cebulę czerwoną. Nowością w naszych restauracjach Toruń jest faszerowana Pizza Ripiena, m.in. Spinacio con Gorgonzola.

Pyszna pizza

Nikt nie przypuszczał, że typowe proste danie włoskiego rolnika, jakim kiedyś był wypieczony placek z ziołami z sosem pomidorowym, podbije świat i zawładnie milionami ludzkich serc. Przed wiekami była posiłkiem biednych. Pizza zawdzięcza swą sławę pierwszej królowej Zjednoczonych Włoch. Małgorzata Sabaudzka wraz z jej królewskim małżonkiem w ramach politycznego tournée odwiedzali różne zakątki nowopowstałego królestwa. Latem 1889 roku ta królewska para zawitała w okolice Neapolu. Uwagę królowej zwróciła zadziwiająca popularność płaskiego chleba, którym zajadali się biedni obywatele. Rozkazała przynieść sobie jeden z tych specjałów i… zakochała się w pizzy bez pamięci. Wzbudziło to niemałą konsternację w dworskich kręgach, bo uważano, że nie przystoi, by królowa odżywiała się tak samo, jak prosty lud. Małgorzacie nie było to w smak, więc wzięła sprawy w swoje ręce. Królowa wezwała do swojego pałacu jednego z najsłynniejszych neapolitańskich kucharzy ówczesnych czasów – Raffaele Esposito – i rozkazała mu przygotować kilka placków pizzy specjalnie dla niej. Aby oddać cześć ukochanej królowej, Esposito przygotował pizzę z pomidorami, mozzarellą i świeżymi liśćmi bazylii, które miały symbolizować kolory flagi zjednoczonych Włoch. Ten rodzaj pizzy najbardziej przypadł do gustu królowej, a na jej cześć nazwano ją Pizza Margherita. Spróbój jej u nas—Starym Metropolis — włoskiej restauracji Toruń!

Włoska burrata w restauracji w Toruniu
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675