Aktualności

Smaki Włoch w Toruniu


W Grodzie Kopernika łączą się i przenikają różne kultury i smaki. Wśród zabytkowych kamienic i pod Krzywą Wieżą unosi się nie tylko charakterystyczny zapach słodkich pierników. Do swoich ciepłych wnętrz zaprasza Stare Metropolis, gdzie podaje się aromatyczne dania kuchni włoskiej.

Niezwykłe miejsce w Polsce

Stary gotycki Toruń kusi turystów swoim niepowtarzalnym klimatem. Ten, kto choć raz był na toruńskiej starówce, chce tu znowu powrócić. Tak, to miasto rzuca niezwykły urok na wielu tu przybywających ludzi i nie na darmo nazywane jest Perłą Północy. Toruńska starówka jest niezwykła, świadczy o tym tylko choćby ten fakt, że została wpisana w 1997 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Jest zespołem zabytków klasy światowej.

Przykładami wyjątkowej, gotyckiej architektury Torunia są spichlerze, kamienice mieszczańskie i kupieckie, pałace, strzeliste gotyckie kościoły i niesamowity Ratusz Staromiejski. Taki jest właśnie Toruń. Tajemniczy i zaskakujący swoją różnorodnością.

Stare Metropolis

Po ciekawym zwiedzaniu przychodzi czas na wspaniały posiłek. Stare Metropolis to restauracja, gdzie można zasmakować kuchni włoskiej w najlepszym wydaniu. Smaków wywodzących się ze słonecznej Italii nie trzeba reklamować. Świeże i proste, doskonałej jakości produkty oraz wspaniała oliwa z oliwek — to podstawa naszych dań. W Starym Metropolis można się świetnie odprężyć i zakosztować różnych pyszności. Tu poczujesz czar prawdziwej Italii! Mamy włoską pizzę, doskonałe wina i jedyny w swoim rodzaju makaron . Wyrabiamy go ręcznie, według włoskiej receptury. Musi być sprężysty i bardzo smaczny, gotujemy go al dente. Dla amatorów past przygotowaliśmy szeroki wachlarz makaronów: zielone Tagliatelle, Rigatoni, czarne Spaghetti, Ravioli oraz naszą nowość — Rigatoni z mąki razowej.

Pizza to najpopularniejsze włoskie danie, do którego używamy oryginalnych włoskich surowców. Nasza specjał wyrabiamy ze specjalnej mąki, a pieczemy go w piecu opalanym drewnem bukowym. Te czynniki gwarantują niepowtarzalny, włoski aromat i smak pizzy. W ofercie mamy wiele kompozycji smakowych tego smakowitego placka — w tym pikantne i wegetariańskie.

Odwiedź Toruń!

Gród Kopernika zachwyca i na zawsze pozostaje w pamięci. Jest tu pięknie zarówno gorącym latem i ciepłą wiosną, jak i złotą jesienią oraz mroźną zimą. Wieczorne spacery bulwarem, wspaniałe koncerty oraz imprezy kulturalne, dostarczają niezliczonych, pozytywnych wrażeń. Jeśli tylko zechcesz, będziesz miło wspominać również znakomite smaki Starego Metropolis.

Czekamy tu na Ciebie! Do zobaczenia ! Ciao!

Smaki Włoch w Toruniu - Widok Torunskiej Starówki i Restauracji Życie Nocą w Toruniu
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675