Aktualności

Rozgrzej się w zimowy wieczór w Toruniu


Zimą wszyscy stajemy się trochę bardziej leniwi, marzymy tylko o tym, by zostać w domu i poczytać książkę, najlepiej z kubkiem słodkiego, rozgrzewającego kakao w ręce. Warto jednak choć na chwilę wyjść spod ciepłego koca i wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi na długi, relaksujący spacer po Toruniu. Zimą, po zmroku to miasto również ma swój niepowtarzalny urok, nie mniejszy niż latem, a kiedy zmarzniesz, wstąp do naszej restauracji, by trochę się ogrzać.

Zimowy Toruń zaprasza

O Toruniu każdy pewnie przynajmniej raz słyszał, nawet jeśli jeszcze tam nie był. Jest to miasto, w którym urodził się Mikołaj Kopernik i do dziś pozostaje kojarzone właśnie z tym słynnym astronomem. Turyści odwiedzający tę miejscowość mogą wybrać się na przykład do domu Kopernika, a także do planetarium, by podziwiać ciała niebieskie. Miłośnicy słodkości na pewno kojarzą Toruń także z czymś bardziej przyziemnym, a mianowicie z pysznymi pierniczkami. Żywe Muzeum Piernika proponuje zwiedzającym atrakcję, która ucieszy każdego, a szczególnie dzieci – wyrabianie i pieczenie własnych pierników. Osoby zafascynowane historią również znajdą w tym mieście coś dla siebie, między innymi zamek krzyżacki oraz gotycką starówkę. Warto choć raz podczas pobytu w Toruniu znaleźć czas na spokojny spacer, zwłaszcza w grudniu, kiedy na rynku staromiejskim odbywa się świąteczny jarmark.

Rozgrzej się !

Spacer zimą po zmroku jest magiczny, zwłaszcza wtedy, kiedy z nieba prószy śnieg, tańczący w świetle latarni i wszelkich porozwieszanych na budynkach świątecznych lampek. Niestety, takie przechadzanie się ulicami miasta w zimowe wieczory ma też jeden mniej przyjemny aspekt, czyli niskie temperatury. Nawet najwytrwalsi miłośnicy spacerowania w końcu zmarzną, a czasem potrafimy poczuć dreszcze zimna nawet w czasie krótkiej drogi z pracy do domu. Za każdym razem, kiedy przytrafi się to Tobie, wpadnij rozgrzać się do ciepłego wnętrza restauracji włoskiej Stare Metropolis, która oprócz dań z grilla oraz pizzy ugości Cię także aromatyczną kawą, oraz pysznymi deserami.

Idealny deser na chłodne wieczory

Stare Metropolis to restauracja Toruń na starówce, która czeka na zmarzniętych, zmęczonych spacerami gości. W karcie znajdziesz oprócz dań głównych także desery, idealne na poprawę humoru w długie wieczory, kiedy jest tak ciemno i zimno. Tej zimy włoska restauracja Stare Metropolis zaprasza na pyszną, aromatyczną kawę, z którą świetnie skomponuje się deser – śliwki z chrupiącą kruszonką, pieczone w piecu opalanym drewnem i podawane z lodami waniliowymi. Jest to prosty, ale smaczny deser, przygotowywany według przepisu naszych babć. Śliwki są najpierw podsmażane na patelni z dodatkiem masła i przypraw korzennych, następnie oprószone kruszonką, która w piecu robi się przyjemnie chrupiąca. Całość podawana jest z lodami waniliowymi.

Zjedzenie pysznego deseru prosto z pieca, z aromatycznymi śliwkami na ciepło, z dodatkiem rozgrzewających przypraw, poprawi humor nawet największym zimowym zmarzluchom!

deser prosto z pieca
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675