Aktualności

Ciepłe dni i długie spacery w Toruniu, przy okazji nie zapomnij coś zjeść!


Ciepłe dni i długie spacery w Toruniu, przy okazji nie zapomnij coś zjeść!

 

Każda pora roku ma swój urok, jednak gdy mija długa zima, wszystkim poprawia się humor. Jest to zapewne zasługa słońca, które zaczyna dłużej i cieplej nas ogrzewać, a gdy przychodzi wiosna — ze śpiewem ptaków, świeżymi porankami i kwiatami, nachodzi nas ochota na dłuższe spacery. Przebywanie na świeżym powietrzu ma same plusy — dotleniamy organizm, krew sprawniej krąży i intensywnie się ruszamy. Poprawia się także apetyt, dlatego po przechadzce warto wstąpić na pyszną pizzę. Zamówisz ją w Toruniu w dobrej, włoskiej restauracji!

Ruch to zdrowie!

Sport, ćwiczenia i spacery znakomicie wpływają nie tylko na poprawę ciała, ale są także zbawienne dla psychiki. Umożliwiają odreagowanie stresów, rozluźniają i powodują, że czujemy się dobrze . Gród Kopernika jest prześlicznym miastem, zachwycają średniowieczne zabytki i brukowane, kręte ulice, ale warto wiedzieć, że w Toruniu są także miejsca, gdzie jest bardzo zielono i przyjemnie — np. W Parku Miejskim na Przedmieściu Bydgoskim. Nie brak tu ławeczek, gdzie można sobie wygodnie usiąść, wspaniałych fontann i ciekawych placów zabaw dla dzieci, gdzie maluchy mogą się wyszaleć do woli. Spacerować można także bulwarem wiślanym, który na wiosnę i w lecie jest pięknie ukwiecony, a czasami odbywają się tam także fantastyczne koncerty nad samą Wisłą.

W ciepłym sezonie władze miasta przygotowują zawsze dla mieszkańców i przybywających tłumnie turystów szereg imprez plenerowych. Zwłaszcza w czasie majówki nie brak atrakcji — występują znane polskie zespoły, kabarety, lokalne zespoły artystyczne i folklorystyczne. Wstęp na te wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, wystarczy po prostu przyjść i się znakomicie bawić. W Toruniu corocznie wiosną odbywają się również Juwenalia , które są świętem studentów. W tym czasie władzę w mieście symbolicznie przejmują młodzi ludzie, na ulicach jest wtedy zawsze kolorowo i wesoło, wszędzie rozbrzmiewa muzyka. Pizza to znakomity sposób na „naładowanie akumulatorów”, dlatego studenci często wstępują do Starego Metropolis, które serwuje znakomite dania kuchni polskiej i włoskiej.

Żyj i baw się jak Włosi

Mieszkańcy słonecznej Italii uznawani są za tych, którzy umieją czerpać z życia pełnymi garściami. Kochają muzykę, spotkania towarzyskie i znakomite jedzenie. Umieją celebrować posiłki, a długie biesiadowanie trwa często do późnej nocy. W lecie nie brak słońca i w Polsce, a piękne zakątki naszego kraju zapraszają do wesołych przygód. Lato w Toruniu może być pełne wrażeń, tu w restauracji włoskiej Stare Metropolis serwuje się znakomite dania z grilla, smakowite makarony okraszone pysznymi sosami, delikatne sałatki i przede wszystkim włoską pizzę, która najbardziej smakuje młodzieży i dzieciom. Warto wspomnieć również o tym, że  wielbiciele kuchni polskiej mogą skosztować tu wspaniałego rosołu z kawałkami kurczaka i karkówki z kluskami śląskimi. Miła obsługa dba zawsze o to, by wszystkie życzenia gości były spełnione, czas upływa tu zawsze wesoło!

Wiosna w Restauracji Stare Metropolis w Toruniu
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675