Aktualności

Pizza z pieca opalanego drewnem w toruńskiej restauracji Stare Metropolis


Pizza z pieca opalanego drewnem w toruńskiej restauracji Stare Metropolis

Mało która kuchnia świata cieszy się tak dużą popularnością wśród ludzi w Europie, a nawet na całym świecie, jak kuchnia włoska. Pizza, pasta, ravioli, carpaccio, risotto, lasagne – to nazwy, które kojarzymy wszyscy. Włoskie dania to także pyszne dania z grilla czy smacznie przyrządzone owoce morza. Co sprawia, że Polacy pokochali tradycyjne włoskie potrawy i gdzie można zjeść najlepszą włoską pizzę?

Tajemnica sukcesu włoskiej kuchni

W dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi, że w polskich domach jada się potrawy wywodzące się z zagranicy. Kultury różnych narodów od zawsze się mieszały, a w dobie postępującej globalizacji dzieje się to jeszcze łatwiej. Jedną z kuchni, która absolutnie opanowała Europę, jest kuchnia włoska. Każdy z nas czasem wychodzi do restauracji na pizzę, je na obiad spaghetti, czy podaje jako deser tiramisu. Choć wciąż najpopularniejsza jest w naszym kraju tradycyjna kuchnia polska, to dania rodem z Włoch na stałe zagościły na talerzach naszych rodaków i to w równym stopniu w domach, jak i w lokalach gastronomicznych.

Kuchnia Włochów błyskawicznie trafiła w gusta wszystkich Europejczyków, ponieważ jest to bardzo proste, a zarazem smaczne jedzenie, które słynie z wykorzystywania świeżych składników. Przepisy włoskie są w większości mało skomplikowane i łatwo sobie wyobrazić dużą włoską rodzinę gotującą razem. Produkty, które najczęściej są wykorzystywane do przygotowywania potraw, są w większości dobrze znane Polakom i łatwo dostępne, zupełnie inaczej niż na przykład stosowane w kuchni azjatyckiej. Podstawą większości dań jest oliwa z oliwek, czosnek, parmezan, cebula, a także wykorzystywane na szeroką skalę pomidory. Bogactwo świeżych warzyw oraz aromatycznych ziół, takich jak bazylia, oregano i rozmaryn to ważna cecha włoskiej kuchni, która czyni potrawy smacznymi, ale też zdrowymi. Te proste składniki w rękach dobrego kucharza potrafią zmienić się w nawet najbardziej wykwintną potrawę.

Co powinno wyróżniać dobrą włoską restaurację?

Najprostsze włoskie potrawy, takie jak makarony czy carpaccio, można przygotować samemu w domu. Jeśli jednak chce się mieć gwarancję, że danie na pewno będzie udane, smaczne i o prawdziwie włoskim charakterze, miejscem, które czeka na odwiedziny, jest restauracja włoska. Oczywiście, nie każda restauracja serwująca potrawy pochodzące ze słonecznej Italii będzie dobrym miejscem na skosztowanie włoskich specjałów. Najważniejsze, aby wybrać taki lokal, w którym każda potrawa przygotowywana jest na miejscu ze świeżych składników, obojętnie, czy akurat jest to pizza, czy dania z grilla. Jak najwierniej odwzorowane tradycyjne receptury, dobra jakość produktów i serce wkładane w przygotowanie każdego dania – właśnie to wyróżnia dobrą włoską restaurację.

Nawet jeśli na co dzień na naszych talerzach króluje dobrze znana kuchnia polska, od czasu do czasu warto wybrać się do dobrej restauracji włoskiej. Kucharze będący prawdziwymi pasjonatami gotowania sprawią, że nawet zwykła pizza nabierze niesamowitego charakteru, a jeśli dodatkowo wnętrze będzie urządzone we włoskim stylu, w mig przeniesiesz się myślami do tego słonecznego kraju. Posiłek zjedzony w restauracji w gronie rodziny lub przyjaciół będzie także dla każdego chwilą wytchnienia, a pani lub pan domu odpocznie od gotowania. Naprawdę warto wybrać się do dobrej restauracji włoskiej, aby cieszyć się pysznym i zdrowym włoskim jedzeniem.

Najlepsza pizza w Toruniu tylko w Starym Metropolis

Wiesz już, czym cechuje się dobra restauracja włoska, ale nie wiesz, gdzie takiej szukać? Zapraszamy do Torunia do jednej z dwóch lokalizacji Starego Metropolis! Stare Metropolis to restauracja włoska z prawdziwego zdarzenia, do której możesz wpaść przy okazji spaceru po urokliwych uliczkach toruńskiej starówki. Lokal ugości każdego obfitością włoskich dań, ale w menu znajdzie się też coś dla tych osób, których sercem włada przede wszystkim kuchnia polska. Przykładem takiej potrawy jest chociażby rosół z ręcznie wyrabianym makaronem. Oprócz tego w ofercie znajdują się pasty, dania z grilla, desery, sałatki oraz oczywiście najbardziej znana potrawa kuchni włoskiej – pizza.

Restauracja Toruń Stare Metropolis serwuje pyszną i prawdziwie włoską pizzę. Jej ciasto jest wyrabiane na miejscu z najlepszej mąki, a każdy składnik użyty do stworzenia tego dania jest świeży i najwyższej jakości. To jednak, co sprawia, że pizza jest prawdziwie smaczna i aromatyczna, to pieczenie jej w piecu opalanym drewnem. Dzięki temu nie wyjeżdżając daleko, ale odwiedzając nasz polski Toruń, możesz cieszyć się prawdziwie włoską pizzą.

W menu Starego Metropolis znajdziesz przeróżne pizze. Wegetariańskie i mięsne, łagodne i pikantne, tradycyjne oraz faszerowane. To, co łączy je wszystkie, to wspaniały smak, kuszący aromat oraz pewność najwyższej jakości składników użytych do ich wyrobu. Nie czekaj więc, ale już dziś wyskocz sam, z rodziną lub z przyjaciółmi do restauracji Stare Metropolis na pizzę z pieca opalanego drewnem.

Pizza z pieca opalanego drewnem
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675