Aktualności

Dlaczego warto chodzić do restauracji na pizzę?


Gdzie jak gdzie, ale w Polsce kuchnia włoska robi furorę, nie musimy więc wyjaśniać, dlaczego pizza jest tak często wybieranym przez nas posiłkiem. Po prostu się w niej zakochaliśmy! Mnogość składników do wyboru, różne ciasta, duża ilość sera – to wszystko sprawia, że każdy znajdzie jakąś dla siebie. Czy wiesz, że pierwsza pizzeria serwowała na początku tylko jeden rodzaj przysmaku – z pomidorami, czosnkiem i ziołami? Dopiero z biegiem czasu dodawano kolejne warianty. W wyniku rozpowszechnienia się tej potrawy powstały nawet dwa główne rodzaje pizzy – rzymska i neapolitańska. W przypadku tej pierwszej, placek jest bardziej kruchy i chrupiący. Druga wyróżnia się miękkością, jest łatwiejsza do pogryzienia i ma przypalone brzegi. Jaka by nie była, trudno znaleźć osobę, która choć raz w życiu jej nie próbowała i nie polubiła. Czy jednak pizza nie stała się już nudna? Czy na pewno pasuje na każdą okazję? I skąd warto się w nią zaopatrzyć? Czytajcie dalej!

 

Pizza to nie fast food

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że pizza to niezdrowy i tłusty posiłek, musisz wiedzieć, że to bardzo wartościowa potrawa. Jeśli do tej pory jadłeś tylko ciężkostrawne pizze to znak, że jeszcze nie poznałeś prawdziwego przysmaku Italii. Oryginalna włoska pizza podawana jest zwykle na cienkim cieście, wykonanym z zaledwie kilku składników, aby nie przyćmiewało ono smaku reszty składników. Dodatki to świeże warzywa takie jak pomidory, oliwki czy papryka. To również aromatyczne przyprawy jak bazylia, oregano albo pieprz. Nie sposób uznać za niezdrowe danie, które składa się tylko ze świeżych i pełnowartościowych składników. Poza tym, czy widziałeś kiedyś grubego Włocha? Jeśli tak, to musiał być turysta, bo Włosi naprawdę nie mają problemów z otyłością. Ich kuchnia jest często polecana osobom na diecie – oczywiście tylko, jeśli stosują się do prawdziwych włoskich receptur.

 

Włoskie jedzenie łączy ludzi

Włoska kultura, to kultura przyjaźni i biesiady. Mieszkańcy Italii jak nikt inny potrafią uczynić z posiłku pretekst do wielogodzinnego spotkania. Dlaczego nie spróbować przenieść tego do naszych realiów? W końcu prawie każdy lubi pizzę, więc warto się przy niej spotkać. To idealny sposób na wspólne spędzenie urodzin, bez względu na wiek i porę roku! Kto nie byłby zadowolony? Ta potrawa połączy też grupę przyjaciół lub krewnych w trakcie uroczystości rodzinnej. Wspólne wybieranie składników oraz późniejsza degustacja, kawałek po kawałku zbliżą do siebie każdego. Warto wprowadzić do swoich relacji z ludźmi trochę włoskiego klimatu i wprowadzić radość do codziennej rzeczywistości. Bo kto nie uśmiecha się na widok pizzy?

 

 

Gdzie pizza jest najlepsza?

Danie stało się tak popularne, że pizzę znajdziesz nawet w hipermarkecie koło domu. Jednak pamiętaj, że nie ma ona nic wspólnego z włoskim klimatem, o którym dzisiaj piszemy! Jeśli chcesz skosztować prawdziwej włoskiej pizzy, najlepsze co możesz zrobić poza wyjazdem do Italii, jest udać się do restauracji specjalizującej się w kuchni włoskiej. To takie małe Włochy w Polsce. Tamtejsi kucharze poświęcają dużo czasu na zgłębianie tajników prawdziwych smaków Półwyspu Apenińskiego. Nigdzie nie dostaniesz lepszej potrawy, niż u osób, które się nią fascynują. A gwarantujemy, że jeśli kucharz decyduje się na konkretną kuchnię, musi ją kochać. Dlatego, jeśli chcesz poznać smak prawdziwej włoskiej pizzy, koniecznie spróbuj tej z restauracji. Ciasto wyrabiane jest na miejscu, a dodatki świeże i wybierane z troską o ich jakość.  Jedząc taką pizzę nie musisz martwić się o zbędne kalorie, bo zdrowe jedzenie to nie grzech!

 

Nigdzie indziej nie poczujesz takiego klimatu

Pomijając kwestie smaku, pamiętaj, że w żadnym innym miejscu nie poczujesz tego zalążka obcej kultury. Włoska restauracja zapewni Ci odpowiedni wystrój, muzykę oraz doświadczoną obsługę, która chętnie doradzi wybór potrawy. Trudno byłoby osiągnąć Ci taki efekt w domu, czy lokalu, który nie specjalizuje się w tej konkretnej kuchni. Tutaj możesz poczuć coś wyjątkowego. Ponadto nie musimy tłumaczyć, że jest to po prostu wygodniejsza forma. Nie ryzykujesz nic, jeśli zaprosisz na obiad ważne dla siebie osoby, bo masz pewność, że wszyscy będą zadowoleni. Zapewnisz swoim bliskim nie tylko bardzo zdrowe i smaczne jedzenie, ale również przyjemnie spędzony czas w miłej, przyjaznej atmosferze. Żadne inne miejsce nie odda tego klimatu tak, jak specjalnie do tego stworzony lokal. Na szczęście w Toruniu mamy takie miejsce, i to z dwoma siedzibami. Stare Metropolis to miejsce pełne włoskiego słońca o każdej porze roku. Tutaj zachwyca zarówno wystrój, jak obsługa i smak. Jeśli jesteś akurat w pobliżu, naprawdę warto odwiedzić to miejsce. Tamtejsi kucharze samodzielnie wyrabiają znakomite ciasto, dbając o odpowiedni czas jego odpoczynku oraz pieczenia. Jeśli jakimś trafem nie jadłeś nigdy pizzy albo nie poczułeś smaku prawdziwej pizzy – koniecznie zajrzyj tam na obiad. Nie zastanawiaj się dłużej, tylko sprawdź menu na www.staremetropolis.pl i zaplanuj obiad ze znajomymi!

Czt warto chodzić do restauracji na pizze z pieca opalanego drewnem
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675