Aktualności

Jesienne smaki w restauracji Stare Metropolis.


Jesień już na dobre zagościła w naszym kalendarzu, ale też na talerzu. Oczywiście największym skarbem polskich lasów są grzyby. W restauracji Stare Metropolis w Toruniu jesienna karta sezonowa zapełnia się grzybowymi specjałami. W naszym menu pojawia się najszlachetniejszy z grzybów – BOROWIK.
Borowik to najsmaczniejszy i najbogatszy w wartości odżywcze grzyb występujący w Polsce i całej Europie. Jego nieporównywalne z innymi grzybami walory smakowe sprawiły, że jest obecny w kuchni Polskiej i Europejskiej – w tym także Włoskiej, właściwie od zawsze. Tradycyjnie w kuchni naszego regionu przyrządzamy go na wiele sposobów: dusimy, marynujemy, gotujemy a nawet spożywamy na surowo. Czy można wyobrazić sobie Wigilijne dania bez aromatu borowika ? Chociaż tradycja jest fajna, to w Stare Metropolis proponujemy spróbować Borowika we włoskiej odsłonie….


Zapraszamy do spróbowania naszych jesiennych nowości:
• Ręcznie wyrabianego makaronu z borowikami
• Tradycyjnej włoskiej pizzy z borowikami
• Delikatnej Bruschetty z borowikami

 


Receptury pochodzą prosto ze słonecznej Italii. Nasz Szef Kuchni- Simon (rodowity Rzymianin), zdradził nam sekretne przepisy, które są w jego rodzinie od pokoleń. Dzięki temu w Stare Metropolis możecie spróbować klasycznej włoskiej pizzy na cienkim cieście, makaronów które są codziennie wyrabiane przez naszych Kucharzy oraz delikatnego i pachnącego pieczywa, które wypiekamy w piecu opalanym bukowym drewnem.


Do naszych dań używamy świeżych i aromatycznych ziół, włoskiego sera mozzarella oraz włoskich wędlin najwyższej jakości. Gwarantuje to niezapomnianą kulinarną ucztę we włoskim stylu w restauracji w Toruniu.

W restauracji Stare Metropolis możesz poczuć prawdziwe włoskie Dolce far niente, czyli słodkie nic nie robienie. Ta esencja włoskiego stylu życia przekłada się na biesiadowanie w gronie najbliższych w otoczeniu pysznego włoskiego jedzenia i wina ! A skoro o winie mowa – w naszej najnowszej paście, do sosu borowikowego nasi Kucharze dodają odrobinę białego włoskiego wina. Dzięki temu smak borowika jest jeszcze bardziej wyczuwalny, a cała pasta nabiera niesamowitego aromatu.
Wśród naszych nowości pojawia się także Guanciale – jest to mięso z policzka wieprzowego. Ma bardzo intensywny aromat. Policzek wieprzowy to kawałek wędzonej słoniny, który w składzie jest podobny do boczku. Jednak posiada nieco inny smak oraz twardszą konsystencję. Zamarynowany w soli i pieprzu dojrzewa 3 miesiące. To tradycyjny produkt z regionu Lazio. Można spożywać go na surowo, jako dodatek do kanapek. Jednak jego prawdziwym przeznaczeniem są sosy oraz pizza.

W restauracji Stare Metropolis można także skosztować klasycznej włoskiej przystawki – Bruschetty.

Bruschetta, to taka włoska grzanka. Jej najważniejszą częścią jest świeże i chrupiące pieczywo oraz oliwa z oliwek. W naszej restauracji pieczywo robimy i wypiekamy własnoręcznie. Dzięki temu ma niezapomniany smak i aromat domowego włoskiego chleba. Znaczący jest sposób wypieku – dzięki piecom opalanym bukowym drewnem nasza Bruschetta ma jeszcze lepszy smak. Skórka jest aromatyczna i chrupiąca, a środek pulchny i delikatny. Bruschetta to idealny pomysł na rozbudzenie apetytu. Lekka, chrupiąca i aromatycznie pachnąca borowikami – super wstęp do większego ucztowania. Zapraszamy na jesienne menu do restauracji Stare Metropolis znajdziecie nas na ul. Łaziennej 26 oraz ul.Podmurnej 28 w Toruniu

Jesienne smaki w restauracji w Toruniu
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675