Aktualności

Kurka – żółta królowa polskich lasów


Kurka – żółta królowa polskich lasów

 w menu Metropolis kurki rozgościły się na dobre. W samym centrum toruńskiego Starego Miasta możecie Państwo rozkoszować się darami polskich Borów.

Lisica, lisiczka, liszka, stągiewka, kurza noga – pod tymi nazwami możemy spotkać pieprznika jadalnego, czyli po prostu Kurkę.

Kurki można spotkać w lasach całej Europy. Szczególnie upodobały sobie jednak towarzystwo drzew iglastych. Owocniki kurki mają charakterystyczną żółtą barwę. Co ciekawe dzięki zawartości hitinmanozy, kurki są szeroko omijane przez grzybne owady. Substancja ta spowodowała też, że od czasów starożytnych medycyna ludowa uznaje kurki za niezawodny specyfik przy dolegliwościach żołądkowych.

Jak podawać kurki ? Ten wdzięczny grzyb leśny ma szerokie zastosowanie kulinarne. Kurki można gotować, smażyć, dusić, marynować a nawet mrozić. Są jednym z najzdrowszych grzybów i można je przyrządzać bez wstępnego obgotowania.

Dzięki restauracji Stare Metropolis nie musisz już szukać grzybów w lesie   w menu Metropolis kurki rozgościły się na dobre. W samym centrum toruńskiego Starego Miasta możecie Państwo rozkoszować się darami polskich Borów.

Zapraszamy na nasze kurkowe propozycje:

- Polędwica z grilla z sosem kurkowym

- Filet z grilla z sosem kurkowym

- Tagliatelle z kurczakiem i sosem kurkowym

- Gnocchi z kurczakiem i sosem kurkowym

- Rigatoni z kurczakiem i sosem kurkowym

 kurki restauracja staremetropolis

Jak podajemy kurki ? Są obecne w naszych przepysznych pastach. Ręcznie wyrabiany, świeży makaron według włoskiej receptury i delikatny aromatyczny sos kurkowy to połącznie idealne i bardzo lubiane przez naszych Gości. Do wyboru proponujemy klasyczną pastę lub w wersji zapiekanej w piecu z włoskim serem mozzarella – dla prawdziwych łasuchów  .

Absolutnymi ulubieńcami są delikatne włoskie Gnocchi, czyli ziemniaczane kluseczki. Każdy kojarzy podobny smak z domu, ale te włoskie są jeszcze delikatniejsze i aksamitne. Gnocchi to doskonały przykład na to, że kuchnia europejska jest sobie bardzo bliska nieważne czy mamy bliżej do Bałtyku czy Morza Śródziemnego.

Dla fanów klasycznej kuchni Polskiej proponujemy fileta z kurczaka lub polędwicę wieprzową podawaną w delikatnym i aromatycznym sosie kurkowym. Kucharze w Stare Metropolis przygotowują dla swoich Gości kremowo – kurkowy sos, według najbardziej klasycznych receptur – podsmażona cebulka, świeże grzyby i koperek. Całość delikatnie duszona i doprawiona pozwala cieszyć się pieprznym smakiem kurek. Niesamowity kolor grzybów na talerzu gwarantuje wrażenia nie tylko smakowe.

Kurkowe menu w Stare Metropolis to zawsze dobry pomysł na rodzinne lub biznesowe spotkanie. Pyszne jedzenie, które nasi pełnoletni Goście mogą połączyć z włoskimi winami to gwarancja zadowolenia i miło spędzonego czasu.

grzyby kurki w restauracji w Toruniu

W restauracji Stare Metropolis każdego dnia Kucharze specjalnie dla naszych Gości przygotowują świeże makarony własnej roboty, zupy oraz przepyszną włoską pizzę z pieca opalanego bukowym drewnem. W Stare Metropolis łączymy klasyki kuchni polskiej i włoskiej nadając im zupełnie nowego wymiaru. W naszych kuchniach używamy zarówno świeżych produktów lokalnych jak i włoskich specjałów, które przyjeżdżają do nas prosto ze słonecznej Italii.

Kurki w Restauracji - Wyśmienite dania z grzybami
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675