Aktualności

Wpadnij na pizzę w Toruniu!


Wpadnij na pizzę w Toruniu!

Gród Kopernika to świetna opcja na weekend. Śliczne miasto, pełne średniowiecznych zabytków zachwyca kolejne pokolenia odwiedzających. I choć legenda o Flisaku, czy pięknej Katarzynce opowiadana jest tu każdego dnia od nowa, zawsze się podoba i jest słuchana z uwagą. Po ciekawej wycieczce warto zjeść pyszną pizzę. Wstąp do Starego Metropolis- to znakomita włoska kuchnia!

Czemu tak lubimy pizzę?

Ten smaczny,  okrągły placek cieszy się największą popularnością wśród wszystkich potraw na świecie.  W Polsce też spotyka się wielkim uznaniem, co drugi Polak je pizzę co najmniej raz w miesiącu. Warto wspomnieć, że istnieje nawet Międzynarodowy Dzień Pizzy, który przypada 9 lutego. Nie tylko współcześni kochają ten smak. Z historii wiemy, że już starożytni Grecy  uwielbiali przygotowywać płaski chlebek, który smarowali oliwą i nacierali czosnkiem oraz przyprawami, jednak klasyczna pizza powstała w Neapolu. Piekarz Raffaele Esposito połączył pomidory, ser mozzarella i bazylię na jednym cieście i stworzył   słynną margheritę. Ta najprostsza  wersja pizzy została nazwana tak na cześć królowej Włoch Małgorzaty Saubaudzkiej.

Warto wspomnieć o zdumiewających odkryciach naukowców z Uniwersytetu w Michigan, którzy potwierdzili, że to ser jest przyczyną tego, że ludzie tak lubią pizzę. Okazało się, że ser jest bogaty w kazeinę, z której podczas trawienia uwalniane są opiaty- kazomorfiny. Należą one do tej samej rodziny co kodeina, morfina czy heroina i powodują wzrost dobrego samopoczucia.

Weekend w Toruniu

Gdy piątek się kończy, nadchodzi upragniony czas odpoczynku. Choć kanapa, telewizor i domowe pielesze kuszą oraz zapraszają do lenistwa, lepszą opcją jest skorzystanie z atrakcji, jakie oferuje swoim gościom i mieszkańcom Toruń. Świetną propozycją dla rodzin z dziećmi jest np. Piernikowe Miasteczko, gdzie w wakacje odbywają się bezpłatne animacje dla najmłodszych, można do woli bawić się na ciekawie zaaranżowanym, dużym placu zabaw, a nawet skorzystać z kąpieli w przystosowanej do tego celu fontannie.

W Grodzie Kopernika w ciągu całego roku odbywa się wiele fascynujących wydarzeń kulturalnych. Zwłaszcza okres letni obfituje w koncerty i festiwale, na które przybywają goście z całej Polski  i zza naszych granic. Na bezpłatne występy artystów przychodzi wielu torunian, którzy bawią się wspólnie. Gdy czas wypełniony jest po brzegi atrakcjami, szkoda zostawać w domu, by przygotowywać obiady. Stare Metropolis to restauracja Toruń, która Cię zawsze wspaniale ugości. Miła atmosfera i świetna obsługa, to atuty tego wyjątkowego lokalu gastronomicznego. Swoje ulubione dania znajdą tu nie tylko smakosze kuchni włoskiej, ale także wielbiciele typowo polskich smaków!

pizza toruń
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675