Aktualności

Stare Metropolis — nasze restauracje w Toruniu


Toruń to piękne miasto, do którego wciąż przyjeżdżają nowi turyści. Statystyki podają, że w 2018 roku do Grodu Kopernika przyjechało ponad 2,35 mln odwiedzających. To wielki zysk dla miasta, zważywszy na to, że każdy z gości wydaje tutaj pieniądze na różne atrakcje. Niewątpliwym plusem każdej wycieczki jest możliwość skorzystania z dobrej oferty gastronomicznej. Taką właśnie znajdziemy we włoskich restauracjach Stare Metropolis, gdzie króluje pizza, ale podawane są także dania kuchni polskiej.

Kto przyjeżdża do Torunia?

Do Grodu Kopernika przyjeżdżają goście z różnych stron świata, z prawie wszystkich kontynentów. Według badania ankietowego [i] w 2018 roku Gród Kopernika odwiedzili mieszkańcy aż 26 krajów, najwięcej było Europejczyków. Największy udział w prowadzonej analizie mieli mieszkańcy Europy. W ubiegłych latach i obecnie najliczniejszą grupą odwiedzających są turyści niemieccy (41%). Realizują oni tzw. turystykę historyczną , która ukierunkowana jest na miasta związane w przeszłości z  niemieckim kręgiem kulturowym. Drugą liczną grupę stanowią obywatele Wysp Brytyjskich wraz z mieszkającą tam Polonią. Trzecią grupę, pod względem ilości turystów, stanowią Włosi. Biorąc pod uwagę to zestawienie, warto podkreślić, że restauracja włoska to popularny wybór wśród turystów przybywających do Torunia. Pizza, specjały włoskie, dania z grilla i kuchnia polska w pełni zadowalają gusta gości.

Sezon turystyczny w Toruniu

Wyniki statystyczne z ostatnich trzech lat, dotyczące wszystkich turystów korzystających z noclegu pokazują,  że tzw. wysoki sezon turystyczny rozpoczyna się w Toruniu już na początku kwietnia i trwa do listopada włącznie. W tym czasie liczba turystów nocujących w Toruniu w każdym miesiącu przekracza 25 tysięcy i jest wyraźnie wyższa niż w pozostałych miesiącach roku. Najwięcej gości mamy w mieście w sierpniu.

Badania ruchu turystycznego w Toruniu wykazują, że blisko 90% turystów skorzystało albo mówiło o chęci skorzystania z oferty gastronomicznej miasta. Z przeprowadzanych ankiet wynika także, że turyści zagraniczni są bardziej zasobni niż turyści krajowi i zostawiają w mieście więcej pieniędzy. Cena posiłku  — np. pizzy lub dania z grilla, uważana była w większości przez turystów zagranicznych za niską, a przez turystów krajowych w większości za odpowiednią.

Niezwykła atmosfera miasta i świetne restauracje

Wśród wielu zalet Torunia turyści na pierwszym  miejscu wymieniają atmosferę Grodu Kopernika. Doceniają uprzejmość mieszkańców, liczne atrakcje i przepiękną, zadbaną  starówkę miasta. Czują także przedziwne tchnienie historii, które wydobywa się z murów, średniowiecznych kościołów i przepięknych kamienic. Zachwycają się dawnymi legendami, odwiedzają muzea i próbują toruńskich pierników. Biorą udział w licznych plenerowych wystawach, koncertach i okolicznościowych imprezach. Robią zdjęcia, śmieją się i przeżywają cudowne wakacje. Niektórzy turyści przyjeżdżają specjalnie na organizowane w Toruniu festiwale, które dostarczają fantastycznych wrażeń i na zawsze zapadają w pamięć. Oczywiście nie można też nie wspomnieć o dobrej bazie gastronomicznej miasta, nikt przecież, kto by się tu czuł głodny lub poczęstowany niesmacznym jedzeniem, nie mówiłby o zadowoleniu i wspaniałej atmosferze Torunia.

Swoją ważną rolę odgrywa tu także Stare Metropolis. Ta włoska restauracja przyciąga wielu gości, którzy chętnie potem tu wracają. Nasze lokale mieszczą się na dwóch pięknych, starych ulicach — Łaziennej 26 i Podmurnej 28. Nie są dużo oddalone od siebie, obydwie znajdują się w centrum Starego Miasta. Każda z nich tchnie swoją własną atmosferą — prawdziwie włoską — pełną ciepła, otwartości, gościnności i serdeczności. Trzeba przyznać, że panuje tu klimat tradycyjnej włoskiej biesiady. Gustownie zaaranżowane, przestronne wnętrza wypełnia gwar, śmiech i wesołe rozmowy. W powietrzu unoszą się cudowne aromaty — włoskiej pizzy wypiekanej w piecu opalanym drewnem, dań z grilla, czy aromatycznych sosów, które okraszają przepyszne makarony.

O zadowolenie przybywających tu gości dba bardzo miła i profesjonalna obsługa, która „w mig” potrafi odgadnąć kulinarne życzenia. W ciepłych salach Starego Metropolis nie brak przede wszystkim dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie mają zawsze ochotę na dobrą pizzę, a taką właśnie mogą zawsze zamówić w tej włoskiej restauracji. Panie i dziewczęta, dbające o smukłą linię, również mogą tu wiele skorzystać — w karcie dań znajdują się przepyszne, komponowane ze świeżych sałat i warzyw sałatki. Amatorzy solidnej polskiej kuchni również nie wyjdą z lokalu niezadowoleni — czekają na nich np. dania z kurczaka, duszona wołowina,  rosół, karkówka i kluski śląskie.

Warto wspomnieć także, że w lecie tych wszystkich dań można skosztować na powietrzu — część stolików ustawiona jest w tzw. letnich ogródkach. Wpadnij na niezapomniane chwile do Starego Metropolis i zobacz jak może smakować życie![i] Raport „Turystyczny Toruń 2018”, Ośrodek Informacji Turystycznej w Toruniu

Niezwykła atmosfera miasta i świetne restauracje w toruniu
POWRÓT

Kontakt

Logo stare metropolis

Menager

503 097 060
jola@staremetropolis.pl

Kierownik-ul. Łazienna

Stare Metropolis

ul. Łazienna 26

87-100 Toruń

512 196 310

Kierownik-ul. Podmurna

Stare Metropolis

ul. Podmurna 28

87-100 Toruń

530 741 653

Dane adresowe firmy
Metropolis Sp. z. o.o.
87-100 Toruń ul. Podmurna 28
NIP 956 20 29 373

 

 

 

Zamówienia na wynos z ODBIOREM osobistym 

  • 512 196 310
  • 530 741 653 

 

  

 

 

Menager

Rezerwacje grupowe


jola@staremetropolis.pl

 biuro@staremetropolis.pl

 

 

 

 

 

 

Biuro

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

biuro@staremetropolis.pl

tel. 56 621 04 05

kom. 731 089 675